Posted by: etwinningcomeniusproject | October 30, 2010

Susitikimas Ispanijoje

Bendro Comenius-eTwinning daugiašalės mokyklų partnerystės projekto “Addressing the Energy Crunch:Every Little Action Counts” pirmasis susitikimas Katalonijoje

Š.m. spalio 24-28 dienomis Ispanijoje, Katalonijoje, Vic vyko pirmasis ispanų, lietuvių ir švedų mokytojų susitikimas. Vizitą rengė projekto koordinatorė Jaume Callis Institut, mokyklai atstovauja projekto koordinatorė Ispanijoje anglų kalbos mokytoja Marta Pey ir anglų kalbos mokytoja Marta Noguera. Mūsų mokyklos dalyviai: vyresnioji anglų kalbos mokytoja,projekto Lietuvoje organizatorė Kristina Kavaliauskaitė, projekto koordinatorė Lietuvoje vyresn. anglų kalbos mokytoja Edita Grubienė ir mokyklos direktorius Raimundas Valiukas. Švedų projekto dalyviai: trys anglų kalbos mokytojos –Zofi Holgerson (projekto koordinatorė Švedijoje), Marie Blomqvist ir Helene Henning.

Pirmosios susipažinimo akimirkos įvyko Barcelonoje, kur buvome šiltai sutikti oro uoste ir ragaudami kataloniškų patiekalų susidraugavome su švedais ir ispanais. Vėliau aplankėme žinomo visame pasaulyje modernisto architekto Gaudi projektuotą parką, pasivaikščiojame po miestą ir išvykome į Vic.


Kitas dvi dienas intensyviai dirbome: dalyvavome mokytojų projekto aptarimuose, numatėme darbų atlikimo datas, pasiskirstėme užduotis tarp mokyklų, nustatėme ateinančių vizitų su mokiniais datas ir dalyvių skaičių. Bene įdomiausi susitikimai buvo su projekte dalyvaujančiais katalonų mokiniais. Jų metu demonstarvome atsivežtus mūsų ir švedų mokinių filmus, dalinome draugų perduotus laiškus, gavome atsakymus, kalbėjome, stebėjomės skirtumais ir panašumais, vieni kitus dar geriau pažinome.

Jaume Callis Institut direktorė Immaculada Andreu Campdepadros džiaugėsi mūsų projektu ir beatsiveriančiomis galimybėms mokiniams keliauti ir pažinti skirtingas kultūras, patobulinti anglų kalbą, įgyti naujų draugų bei energijos taupymo įgūdžių. Ji papasakojo, kad nuo vasario mėnesio mokykla ruošiasi atsisakyti vadovėlių, o juos pakeis kompiuteriais ir elektroninėmis knygomis. Kompiuterį gaus kiekvienas mokinys, jį nešiosis į namus. Finansavimą kompiuterių įsigijimui skiria vyriausybė, o dalį moka patys tėvai. Tos šeimos, kurios negali to padaryti, gauna 100%  finansavimą. Pati mokykla renovuota prieš du metus, todėl atrodo labai patraukliai. Atmosfera tiek tarp mokinių(o jų čia mokosi išįvairių pasaulio kampelių, tokių kaip Gana, Marokas, Indija, Australija, Airija) tiesiog draugiška. Visi įsitraukę į Comenius projektą ir mielai padeda. Vieni anglų kalbos mokytojai mus sutiko, kiti organizavo susitikimus, visur vežiojo, istorijos mokytoja suruošė ekskursiją po miestą, matematikos mokytoja fotografavo susitikimus, dailės mokytoja ruošė projektus parvežti mūsų mokiniams.

Paskutinę vizito dieną dar galėjome pasidžiaugti Katalonijos saule, Barcelonos paplūdimiais, šiltu Viduržemio jūros vandeniu, aplankyti Gaudi Sagrada Familia bažnyčią, pasivaikščioti žymiąja La Rambla alėja.

Visi, žinoma, nekantriai laukia Kovo mėnesio vizito į Lietuvą. Pas mus turėtų atvykti po 6 mokinius iš Švedijos ir Katalonijos. Jo metu pristatysime savo nuveiktus darbus: vaikai ruošiasi surengti nuotraukų galeriją apie nereikalingą energijos eikvojimą prieškalėdiniu ir kalėdiniu laikotarpiu, parašyti apie tai straipsnius pagal pasirinktas energijos taupymo temas. Numatėme sukurti kokį nors produktą (pvz. saulės energiją naudojančią orkaitę). Ruošiamės surengti ekskursiją į atliekų pertvarkymo centrą, kur mokiniai susipažins kaip perdirbama ir dar kartą panaudojama tai, ką anksčiau paprasčiausiai išmesdavo ir teršdavo aplinką.

Tad dabar vėl griebsimės darbų, ruošimės priimti svečius, o gegužės mėnesį vyksime su mokiniais į Švediją tęsti savo projekto ir numatyti veiklos plano ateinantiems mokslo metams. Tikimės tėvelių pagalbos priimant mokinius iš Katalonijos ir Švedijos, juk tai ne tik puiki galimybė patobulinti anglų kalbos įgūdžius, bet ir įsigyti draugų bei naujos patirties.

Plačiau apie projektą galima sužinoti mūsų nacionaliniame puslapyje  https://etwinningcomeniusproject.wordpress.com/ ir tarptautiniame puslapyje http://addressingtheenergycrunch.wordpress.com/.

Veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.

Vizito akimirkos

Katalonų sveikinimai 3a, 3b and 3c

Švedų sveikinimai


 

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories