Posted by: etwinningcomeniusproject | March 24, 2011

II susitikimas Marijampolėje

Kovo 22-26 dienomis Petro Armino pagrindinėje mokykloje vyko daugiašalės mokyklų partnerystės Comenius projekto „Addressing the Energy Crunch: Every Little Action Counts“ II-asis dalyvių susitikimas. Pas mus viešėjo 7 dalyviai iš Katalonijos, Vic ir 9 dalyviai iš Švedijos, Lund. Pirmiausia pasitikome Katalonus ir žvarbų pirmadienio rytą aprodėme jiems Kauną. Vaikai susipažino ir jautėsi puikiai, o po to išsiskirstė į juos priėmusias šeimas. Vakare, su kita grupe mokinių, išvykome pasitikti švedų, nors iš pradžių mūsiškiai jautėsi neramiai ir baiminosi susikalbėjimo barjero, tik pasitikę greitai susidraugavo.
Trečiadienį visą dieną intensyviai dirbome: pristatėme savo išleistas elektronines knygas, paruoštus mini projektus draugams, apžiūrėjome mokyklą. Tada 8b,8a klasės ir katalonų bei švedų mokiniai su mokytoja Neringa Krivičiene gamino langų vitražus iš plastikinių maišelių ir putos. Tikslas dar kartą panaudoti ir sukurti ką nors gražaus. Rezultatas įdomus ir netikėtas. Dirbti buvo įdomu ir be anglų kalbos čia jau neišsiversi. Po pertraukėlės išvykome į Marijampolės atliekų tvarkymo centrą. Tada ekskursija po miestą, o vakare laukė šventė: svečių ir mūsų pasirodymai bei vaišės, buvo be galo smagu.
Ketvirtadienį vėl laukė darbai: 8b klasės mokiniai su mokytoja Jūrate Janulevičiene parodė ir išmokė svečius gaminti rankdarbius iš vilnos. 8a klasės mokiniai bei svečiai su mokytoja Kristina Vėlyviene gamino būtybes iš plastiko, kartono bei popieriaus atliekų. Tuo tarpu mokytojai intensyviai dirbo prie tolimesnių projekto darbų: diskutavo, planavo, išbandė kaip atlikti vieną ar kitą užduotį.
Penktadienis buvo skirtas kultūrų panašumams ir skirtumams pažinti: aplankėme Vilnių ir Trakus. Kelionės metu mokiniai dainavo ir žaidė, kalbėjo angliškai bei mokė vieni kitus lietuviškų, kataloniškų bei švediškų frazių. Paskutinį vakarą niekas nenorėjo namo, todėl Aurimo mama leido pratęsti vakarą savo namuose.
Dėkojame visiems projekte dalyvavusiems vaikams ir jų tėveliams už geranoriškumą, supratingumą ir pagalbą (sutikimą priimti ir pasirūpinti katalonų bei švedų vaikais, už transportą, kai mums to reikėjo) bei gerą nuotaiką! Ačiū 8a klasės mergaitėms už dainą, Brigitai ir Eimantui už šokį, Aurimui už karate pasirodymą, Danielei už smuikavimą. Ačiū mokytojoms Jūratei, Kristinai ir Neringai vedusioms pamokas ir neišsigandusioms kalbos barjero bei visiems kitiems, kurie sutikę svečius šypsojosi, sveikinosi ir kūrė jaukumą mokykloje.

projekto susitikimo organizatorės, anglų kalbos mokytojos Edita ir Kristina

This slideshow requires JavaScript.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories